ZAPOJ SE

Šípková

Adéla Dvořáková  Sdílet článek na nebo
Šípková

Dobrý den,
v rámci participativního rozpočtu bych vám ráda navrhla tento projekt, nebo alespoň myšlenku, která by mohla lokalitě a lidem v širším okolí prospět
Zvažte, prosím (pokud to požadavky na bezpečnost dovolí), až se bude plánovat prodloužení ulice Šípkové, zda je to nutné a jestli by nemohla být místo ní pouze cyklostezka?
Pokud ne, za úvahu by stálo vybudování ulice pouze jednosměrné, vedle které by se dala udělat pruhem trávy oddělená cyklostezka.
Denně projde po aktuálně vyšlapané pěšince desítky lidí ať už na procházku, venčit pejsky a při normálním provozu škol i nespočet školáků, v zimě je to začátek trasy pro hojný počet běžkařů.
Proto by bylo hezké zachovat možnost jít jinde, než jen po chodníku hned vedle silnice.
Potok a rybníky, které tam jsou, nabízí skvělé prostředí, ke kterému by stačilo dodělat sem tam nějakou lavičku a rozhodně dětské hřiště, které by mnoho rodin z nové zástavby uvítalo a které opravdu chybí. Možnost vybudovat například živé vrbové dětské hřiště by skvěle zapadlo do rázu krajiny a poskytovalo by příjemný úkryt, zejména v parných letních dnech.

Jedná se o klidnou část města, která by mohla zachovat možnost bezpečné cestování nejen dětí do škol a lidem na procházku, ale i příjemné místo k odpočinku.