ZAPOJ SE

Piktogramové koridory pro cyklisty

Petr Dufek  Sdílet článek na nebo
Piktogramové koridory pro cyklisty

V Novém Městě na Moravě stále přibývá nejen motorových vozidel, ale i cyklistů. Místních obyvatel, ale i návštěvníků-cykloturistů.
Pro zvýšení bezpečnosti provozu na pozemních komunikacích navrhuji namalovat na pozemní komunikace s jednosměrným provozem, ve kterých je dopravní značkou E 12a (Jízda cyklistů v protisměru) a E 12b (Vjezd cyklistů v protisměru povolen) povolena jízda cyklistů v protisměru, dopravní značky V 20 (Piktogramový koridor pro cyklisty) v té části pozemní komunikace, kde se předpokládá pohyb cyklistů na této komunikaci. Tedy při pravém okraji pozemní komunikace ve směru jízdy cyklisty, neboli při levém okraji pozemní komunikace ve směru jízdy motorového vozidla.
Konkrétně se jedná o tyto 3 úseky ulic:
1. Malá ulice v úseku od křižovatky s ulicí Sportovní po křižovatku u domu č. 526 (vlastní Racom) – cca 180 m.
2. Purkyňova ulice v úseku od křižovatky s ulicí Vlachovická po křižovatku pod vlakovou zastávku v sousedství domu č. 1498 – cca 150 m.
3. Radnická ulice v úseku od křižovatky s ulicí Dukelská po křižovatku s ulicí Makovského – cca 190 m.

Piktogramy by měly způsobit, že by si měl řidič jedoucí po této pozemní komunikaci (řidič motorového vozidla i cyklista) uvědomit možný pohyb vozidel v protisměru a přizpůsobit svůj způsob jízdy.